Zapojili jsme zaměstnance Altronu do firemního blogu

S českým leaderem data center Altron spolupracujeme třetím rokem rokem. Máme na starosti marketingové aktivity od sociálních sítí přes PR až po newslettery nebo HR výkonnostní kampaně.

S českým leaderem data center Altron spolupracujeme více než rok. Máme na starosti marketingové aktivity od sociálních sítí přes PR až po newslettery nebo HR výkonnostní kampaně. V zádech máme sladěný interní tým Altronu, se kterým neustále hledáme další cesty, jak značku na českém trhu zviditelnit. O tom, co děláme, se ale nebudeme více rozepisovat a odbíhat od tématu, vše se můžete dočíst v jednom z předchozích článků.

Svět data center jde nezastavitelně vpřed s inovacemi, které Altron na trh přináší. Na svědomí to mají přední experti, kterých v Česku najdete poskrovnu. Altron je má a díky tomu se stal na trhu jedničkou.

Jak ale tyto experty zapojit do marketingové komunikace a budovat nejen firemní značku, ale také osobní PR jednotlivých zaměstnanců? Tyto otázky jsme si začali pokládat stále častěji. Know-how expertů z Altronu je totiž něco, co ostatní firmy na českém trhu nemají. Alespoň ne v takovém rozsahu.

Články nejen pro osobní PR na LinkedIn

Než se pustíme do představení nového blogu, kvůli kterému jsme tady, podíváme se na současné aktivity v rámci PR. Pravidelně totiž vydáváme odborné články v rámci technologických portálů nebo periodik. Za přečtení stojí například poslední články na CzechCrunch o budoucnosti datových center a digitalizaci nebo nedávný článek o prefabrikovaných datových centrech, se kterými se Altron chystá dobýt zahraniční trhy.

Dalším kouskem skládačky jsou pravidelné tiskové zprávy, ve kterých informujeme o aktuálních novinkách přední české novináře. To celé je samozřejmě zastřešené detailním monitoringem médií s jasnými výstupy.

‘’Vydávat články nebo tiskové zprávy nestačí. Nedílnou součástí je také monitoring, pro který využíváme nástroj Monitora, díky kterému získáváme detailní přehled o úspěšnosti výstupů a můžeme lépe plánovat strategie,“

dodává k monitoringu mediálních aktivit Head of Marketing Zuzana Pětníková

Na webu je živo

Teď už ale rychle k tomu, proč jsme tady, tedy ke zbrusu novému komunikačnímu kanálu, který pro Altron spravujeme. Je jím čerstvě spuštěný blog navržený jako součást nového webu.

Výhody blogu v rámci firemního PR mluví jasně. Kromě vyhledávačů ho mají rádi také zákazníci a zaměstnanci, kteří díky tomu poznají, že firma žije. Důležitá je ale pravidelnost. Pokud nemáte jistotu, že zvládnete být aktuální a pravidelně publikovat nové články, dobře si rozmyslete, zda do toho chcete jít. Rok staré články na prvních místech zkrátka nepůsobí dobře.

To však v případě Altronu nehrozí. Jak jsme psali na začátku, firma disponuje řadou předních expertů ve svém oboru, kteří mají co říct. A právě je jsme se rozhodli při tvorbě obsahu využít.

Firmu a její schopnosti jsme se proto rozhodli představit jejich očima. Očima lidí, kteří Altron pomáhají budovat svými schopnostmi a odborností. A zákazníci o tom dobře vědí.

Pojďme se tedy podívat na výběr našich oblíbených rozhovorů a článků, které jsme připravili.

  • S ředitelem Technické divize Petrem Dingem jsme probrali propojení know-how a funkčního business modelu. Přečíst si ho můžete tady.
  • Milivoj Uzelac mladší nám řekl, jak se v rámci prefabrikovaných datových center připravují na Edge sítě nebo průmysl 4.0. O rekordním růstu na trhu datových center se dočtete na tomto odkazu.
  • O tom, jak zjednodušit proces realizace u základních produktů, které Altron nabízí, jsme mluvili se šéfem divize Záložních systémů Antonínem Hemmerem. Více po kliknutí.
  • Jak se staví datové centrum? Altron a Seznam.cz již mají jedno za sebou a letos pracují na dalším. O současné i budoucí spolupráci jsme napsali zde.

Obsah na všechny fronty

Na závěr si ještě pojďme říct, čeho chceme pravidelným psaním článků dosáhnout. Jedním z cílů je bezesporu zviditelnění firmy v rámci vyhledávačů. Přidaná hodnota blogu pro SEO je nesporná.

Články také slouží jako skvělý obsah pro sociální sítě. Přestože je v dnešní době trendem video, správně fungující blog je základ pro každou velkou společnost. Na video obsahu navíc také pracujeme, ale o tom zase někdy příště.

Velmi důležitým aspektem je osobní PR jednotlivých zaměstnanců. Chceme, aby byli vnímáni jako přední odborníci v rámci své specializace a tímto jim dáváme prostor ukázat, čemu rozumí nejlépe. Přímé sdílení v rámci nabité LinkedIn sítě je navíc k nezaplacení.

Tak a jsme na konci. Víc vás dneska zdržovat nebudeme. Podívejte se na články a dejte nám vědět, jak se vám líbí. A pokud by vás zajímala spolupráce na tvorbě vašeho firemního blogu nebo PR, dejte nám vědět a uvidíme, co spolu dokážeme vymyslet. Můžete si s námi domluvit bezplatnou marketingovou konzultaci. Kontakty najdete na této stránce.

 

Sledujte nás

Fast news

Přestěhovali jsme se do nových kanceláří

Najdete nás v budově bývalého domu obuvi Baťa, ze které máme nádherný rozhled na Ještěd. Funkcionalistická stavba na adrese Soukenné náměstí 23/10 patří mezi ikonické stavby Liberce.

Kus Aljašky pravidelně až na váš stůl

Divoké ryby z Aljašky můžete mít díky pravidelnému subscription plánu na svém stole také. Nyní s naším obsahovým marketingem a kouskem dalších digitálních aktivit. 

Plácli jsme si na spolupráci s Forvia

Pro skupinu automotive firem připravujeme obsah, marketingové konzultace a čtvrtletní magazín. 

Odebírejte naše novinky