Oslavili jsme třicet let s Altronem

Autor článku

Před pár týdny jsme psali o naší nové spolupráci se společností Altron. Český leader v datových centrech nám svěřil komplexní online marketing ve spolupráci s interními specialisty, který začíná u datových analýz, pokračuje interní marketingovou komunikací a zdaleka nekončí u sociálních sítích nebo pravidelném emailingu.

Tento rok je však pro Altron speciální tím, že v září společnost slavila 30 let od svého založení. Dostali jsme za úkol připravit komunikaci firemního výročí, která se odehraje v online i offline marketingovém rybníku.

Jsme tady a na všech platformách

Když jsme o projektu začali přemýšlet, od začátku bylo jasné, že musíme využít co nejširšího marketingového mixu, který osloví jak současné tak potenciální klienty. Není to ale pouze o partnerech. Altron se snaží udržovat perfektní kontakt také se svými zaměstnanci a interní marketing je v pražské společnosti velké téma. Pojďme se podívat, co jsme vymysleli.

Když jsme o projektu začali přemýšlet, od začátku bylo jasné, že musíme využít co nejširšího marketingového mixu, který osloví jak současné tak potenciální klienty. Není to ale pouze o partnerech. Altron se snaží udržovat perfektní kontakt také se svými zaměstnanci a interní marketing je v pražské společnosti velké téma. Pojďme se podívat, co jsme vymysleli. 

Potkáme se na eventu? 

Hlavním poděkováním pro partnery a zaměstnance byla série několika kulturních a společenských událostí. Shakespearovské slavnosti, divadelní představení Miroslava Krobota nebo závěrečné setkání v prostoru La Fabrika. To je jen zkrácený výčet toho, co si Altron pro své partnery připravil. S plánováním eventů jsme toho moc společného neměli, přece jen nejsme eventovka, ale vše ostatní už zůstalo v naší režii a úzce spolu souviselo. 

Obsah, který se tvořil sám

V průběhu léta jsme pracovali na nastavení nového konceptu sociálních sítí, který bude reflektovat významnost Altronu jako předního odborníka v datových centrech. Představili jsme novou identitu a na základě komplexní analýzy připravili komunikační témata reflektující obchodní příležitosti v následujících měsících.  S blížícím se výročím začal náš tým postupně pracovat na začlenění příspěvků mapující největší úspěchy, klíčové a mnohdy svého druhu první realizace. Podívejte se například na jedno z nejmodernějších datových center v Česku pro Seznam nebo datovou infrastrukturu pro Cetin. 

Jako narozeninový dárek jsme připravili spuštění mezinárodního Instagram profilu, který komunikuje v angličtině a přibližuje firemní kulturu tak, jak ji na jiných Altron sítích nenajdete. 

Malá stránka pro velké úspěchy

Hledali jsme centrální bod, který celou kampaň zastřeší a kam budeme směřovat oslovené uživatele. Rozhodnutí padlo na vytvoření samostatné microsite mapující všechny významné milníky Altronu. Až si ji prohlédnete, na chvíli se vrátíme zpátky k eventům. 

Událostí bylo mnoho a my jsme hledali řešení, jak v nich udělat pořádek. Vytvořili jsme tedy intuitivní rezervační systém, který umožňuje zvát na jednotlivé události vybrané okruhy návštěvníků a má přehledné rozhraní pro správu získaných dat.

Vyžádaný newsletter

Pravidelná mailingová komunikace probíhá v Altronu po několika osách a v různých jazycích. Navrhli jsme několik sad newsletterů, které oslovují současné partnery, externí firmy a zaměstnance a předávají přístup do rezervačního portálu pro kulturní eventy. Samozřejmostí bylo také poděkování zakladatele Milivoje Uzelace, shrnutí třiceti let spolupráce a několik dalších informačních kampaní. 

Nespoléhat se jen na digitál

Nebyla by to ale pořádná kampaň, pokud by chyběla tradiční média. Tiskové zprávy nebo články vydaly přední české mediální domy a nemohli jsme chybět ani v technologických speciálech. Článek najdete například v Hospodářských novinách, v iDnes nebo v oborových magazínech zaměřených na technologie. 

Závěr

Hlavní komunikační linka je sice za námi, ale ještě do konce roku máte možnost dozvědět se o Altronu trochu víc. V plánu máme podcasty, rozhovory a nové formáty pro sociální sítě. Určitě nezapomínejte sledovat Facebook, Instagram a LinkedIn profil a kdo ví, možná se z vás stane nadšenec do datových technologií. 

Ne
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Prosím, vyplňte toto pole.

Sdílet článek

Stojí za přečtení

Menu