Kam bude směřovat facebook v následujících letech ?

Autor článku

Facebook se postupně chystá na největší změny za 15 let své existence. Pro běžného uživatele můžeme označit za tu nejzásadnější změnu vzhledu, která se týká desktopu i mobilní verze včetně messengeru a přinese nám celou řadu novinek. Čeká nás mnohem snadnější, přehlednější a v neposlední řadě i modernější rozhraní, které ocení zejména uživatelé chytrých telefonů, kteří v celkovém počtu denních uživatelů přesahují více než 90 % z celkového objemu.

Není to však jen o vzhledu. Důležitou změnou také projde samotné jádro sociální sítě. Hlavní pozornost v následujících letech chce Facebook soustředit na skupiny a jejich vnitřní interakce. Dle vyjádření společnosti jsou na síti desítky milionů aktivních komunit. Tyto skupiny byly v minulosti neprávem opomíjeny, přesto se však dokázaly rozvinout do obrovského množství bez výraznějších vývojářských zásahů a pomoci.

Zaběhlé funkce z posledních let, kterými jsou například Marketplace a Gaming, doplní nová rozšíření v podobě Facebook Dating a Meet New Friends, tedy sekce určené pro poznávání nových přátel, respektive hledání vhodných partnerů. Všechna tato rozšíření mají za úkol dosáhnout ještě většího propojení tolik diskutovaných skupin. „Tyto změny uživatelům usnadní přechod z veřejných prostorů do těch soukromějších, jakými jsou skupiny,“ uvádí Facebook.

Tím nejdůležitějším tématem však přesto dál zůstává bezpečnost osobních údajů. V posledních letech jde o velmi omílané téma, které ovlivní budoucnost Facebooku mnohem více než cokoliv jiného. To, jak se k tomu facebook postaví, bychom měli sledovat nejpozději v následujících měsících.

Ne
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Prosím, vyplňte toto pole.

Sdílet článek

Stojí za přečtení

Menu