Jak se v karanténě zabavit, vzdělávat a zůstat efektivní?

Autor článku

Všichni právě teď prožíváme v mnohém podobný příběh. Současná opatření ovlivnila život nejen jednotlivců, ale také většiny firem a nikdo pořádně neví, jak se bude situace v následujících měsících vyvíjet. Všichni napjatě sledujeme novinky, ale propadat panice není na místě. Jedním z pozitivních pohledů je, že se nám otevřel nevídaně velký prostor pro vzdělávání a dohánění věcí, na které jindy moc času nenajdeme. Pojďme se podívat na naše typy, jak vše s klidnou hlavou zvládnout a udělat něco pro sebe a třeba i svůj byznys.

Svět je online. Buďte s ním!

Přiznejme si, kdo z vás musí každý den sedět v kanceláři? Většinu věcí zvládnete v pohodě z pohodlí vašeho domova bez jakýchkoliv omezení. Když to navíc spojíte s řadou užitečných nástrojů, vaše práce může být stejně efektivní jako každý jiný den. Google vám se vším pomůže.

Portfolio služeb Google je neskutečné a jejich potenciál nejlépe využijete, když je mezi sebou propojíte. Přečtěte si, co vše teď Google nabízí.

Online konference nebo schůzky nejsou díky Google Hangouts žádný problém. Vyzkoušejte skupinové hovory, které vás překvapí svou spolehlivostí a snadným ovládáním.

Zrušilo se vám školení? Nezoufejte, i s tím vám Google může pomoci.

Na co dalšího nesmíte zapomenout?

Určitě se také podívejte na další kupu nástrojů, které vám každodenní práci z domova zpříjemní. Velkými pomocníky jsou Slack, Trello, Whereby, ZOOM, Go to meeting a další. S většinou jste se již určitě setkali nebo je dokonce pravidelně používáte. Jejich možnosti jsou téměř neomezené a ve správné kombinaci vám přinesou efektivní výsledky.

Je čas se vzdělávat!

Akademie, vysoké školy, knihovny a mnoho další institucí právě teď uvolňuje některé lekce a kurzy zdarma, nebo s výraznou slevou. Nebojte se vzdělávat a dopřejte si nový rozměr získávání informací, se kterým se v budoucnu budeme setkávat čím dál více. Něco nám říká, že spousta institucí tento model digitálního vzdělávání zachová i po uklidnění současné situace.

Například Pražská knihovna uvolnila spoustu knih ke stažení zdarma.

Zlín Design Week zpřístupnil záznamy z konferencí a za nás je 100% doporučujeme.

 

Znáte Slack? Skvělá komunikační platforma, která si pro vás připravila e-book ke stažení s tipy na práci z domova. Určitě stojí za přečtení.

Za nás pár tipů k relaxaci.

Nezapomínejte na pravidelný pohyb. Přidejte se třeba ke skupině Stay at home, stay in motion, Daily exercise for home office a užívejte si každý týden nové live streamy s domácím cvičením.

V pátek nemusíte sedět u Netflixu, ale všichni se můžeme potkat na Online Plese s Big O´ Bandem.

A kdyby vám procházky za kulturou přeci jen chyběly, můžete se projít do muzea či galerie,
včetně naší liberecké Galerie Lázně.

 

Tak a jsme na konci našeho seznamu. Ale nezapomínejte, možností a inspirací na vás v online světě čeká daleko víc. Nepropadejte panice, využijte volný čas nejen k úklidu, ale třeba právě k dočtení knihy nebo se naučte to, co jste už nějakou dobu odkládali. Udělejte pro sebe něco přínosného, a nakonec možná zjistíte, že to až taková katastrofa nebyla.

Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Prosím, vyplňte toto pole.

Sdílet článek

Stojí za přečtení

Menu