Instagram má další novinku, představuje funkci Reels

Autor článku

O sociální síti TikTok slyšel už téměř každý z nás. Nejvíce oslovila mladé publikum (16-24 let), které ji hojně využívá k točení krátkých videí, kterými chtějí něco předat nebo své sledující zkrátka jen pobavit. Tato krátká videa už dlouhou dobu hýbou světem, a tak Instagram přišel s nečekanou novinkou – Reels.

TikTok: mobilní aplikace pro sdílení a tvorbu krátkých videí o délce 3-60 sekund. Aplikace je vyvíjená čínskou společností ByteDance.

Reels: Co si pod tím mám představit?

Nová funkce umožňuje skrze Instagram Stories vytvářet videa, která lze následně editovat a publikovat. Uživatel může například přímo do videa vkládat hudbu, popřípadě jej vylepšit o střihové efekty. Video pak může sdílet klasicky ve svých Stories nebo ho svým přátelům poslat do directu.

Jižní Amerika má velmi živou taneční a hudební kulturu, a proto se Instagram rozhodl testovat tuto novinku v Brazílii. A její uživatelé si novou funkci zamilovali. Svědčí o tom například milionová shlédnutí u známé instagramové hvězdy LeLe Pons, která natáčí krátká taneční videa a momentálně ji na instagramu sleduje přes 37, 5 milionu lidí. Aplikace TikTok má navíc podle informací Facebooku v Brazílii malou základnu. To je další důvod, proč je vhodnou lokalitou pro testování nové funkce a případné hledání nového publika.

Kdy Instagram uvede Reels na evropský trh a co nového přinese prozatím nevíme. Jistě ale můžeme očekávat oproti TikToku relevantnější obsah, který by nemusel být postaven pouze na mladé generaci . Čekají nás nové možnosti sdílení videí, které vytvoří nový marketingový nástroj pro propagaci lifestylových značek? Necháme se překvapit! Jedno ale víme jistě, tvorba krátkých videí má (nejen v marketingovém světě) velký potenciál a budoucnost.

Reels není první funkcí kterou si Instagram od konkurence „vypůjčil“. Bylo tomu tak i u oblíbeného formátu Stories, se kterým v roce 2011 přišla aplikace Snapchat a v důsledku toho se jeho růst citelně zpomalil. V následujících měsících tedy bude možné pozorovat, jakým způsobem ovlivní nasazení této funkce TikTok.

Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Prosím, vyplňte toto pole.

Sdílet článek

Stojí za přečtení

Menu