Instagram má další novinku, představuje funkci Reels

Autor článku

O sociální síti TikTok slyšel už téměř každý z nás. Nejvíce oslovila mladé publikum (16-24 let), které ji hojně využívá k točení krátkých videí, kterými chtějí něco předat nebo své sledující zkrátka jen pobavit. Tato krátká videa už dlouhou dobu hýbou světem, a tak Instagram přišel s nečekanou novinkou – Reels.

TikTok: mobilní aplikace pro sdílení a tvorbu krátkých videí o délce 3-60 sekund. Aplikace je vyvíjená čínskou společností ByteDance.

Reels: Co si pod tím mám představit?

Nová funkce umožňuje skrze Instagram Stories vytvářet videa, která lze následně editovat a publikovat. Uživatel může například přímo do videa vkládat hudbu, popřípadě jej vylepšit o střihové efekty. Video pak může sdílet klasicky ve svých Stories nebo ho svým přátelům poslat do directu.

Jižní Amerika má velmi živou taneční a hudební kulturu, a proto se Instagram rozhodl testovat tuto novinku v Brazílii. A její uživatelé si novou funkci zamilovali. Svědčí o tom například milionová shlédnutí u známé instagramové hvězdy LeLe Pons, která natáčí krátká taneční videa a momentálně ji na instagramu sleduje přes 37, 5 milionu lidí. Aplikace TikTok má navíc podle informací Facebooku v Brazílii malou základnu. To je další důvod, proč je vhodnou lokalitou pro testování nové funkce a případné hledání nového publika.

Kdy Instagram uvede Reels na evropský trh a co nového přinese prozatím nevíme. Jistě ale můžeme očekávat oproti TikToku relevantnější obsah, který by nemusel být postaven pouze na mladé generaci . Čekají nás nové možnosti sdílení videí, které vytvoří nový marketingový nástroj pro propagaci lifestylových značek? Necháme se překvapit! Jedno ale víme jistě, tvorba krátkých videí má (nejen v marketingovém světě) velký potenciál a budoucnost.

Reels není první funkcí kterou si Instagram od konkurence „vypůjčil“. Bylo tomu tak i u oblíbeného formátu Stories, se kterým v roce 2011 přišla aplikace Snapchat a v důsledku toho se jeho růst citelně zpomalil. V následujících měsících tedy bude možné pozorovat, jakým způsobem ovlivní nasazení této funkce TikTok.

Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.
Prosím, vyplňte toto pole.

Sdílet článek

Stojí za přečtení

Menu