Co se nám povedlo v roce 2020 a co plánujeme dál?

Autor článku

Rok 2020 je konečně za námi. Proto jsme rádi, jak jsme ho s naším týmem zvládli a nakonec ho hodnotíme pozitivně i přes to, že při nástupu prvních omezení začal na trhu panovat strach. 

Investice nejen do digitálu, ale marketingu obecně zaznamenala citelné ochlazení. Netrvalo však dlouho a v druhé polovině roku se trend naprosto obrátil. 

Nakonec jsme zaznamenali akvizice několika významných klientů, což vedlo k růstu našeho Inago týmu, který se i nadále rozšiřuje. Primárně pro segment výkonnostního marketingu a tvorby obsahu pro sociální sítě.

A nyní se podíváme pod pokličku a začneme být konkrétní.

Výkonnostní marketing / e-commerce

Péče o výkonnostní marketing pro společnosti působící v rámci e-commerce je pro nás dnes alfou a omegou našich aktivit. Zde dokážeme velmi přesně změřit, co vám kampaně přináší a na výsledky není nutné dlouho čekat. Díky širokému portfoliu klientů disponujeme zkušenostmi z mnoha odvětví a víme, co funguje.

Facebag: Plnou parou do onlinu

Jednou z akvizicí tohoto roku je společnost Facebag. Jde o prodejce luxusních kabelek vyrobených v České republice a historií sahající až do roku 1960. 

Než jsme s Facebag navázali spolupráci, společnost se soustředila primárně na B2B segment a nevyužívala žádné formy digitálního marketingu – pouze si spravovali sociální sítě a ačkoli měli e-shop, prodej fungoval výhradně offline.

V rámci nové spolupráce jsme společnosti Facebag pomáhali s transformací do světa e-commerce a nyní pracujeme na komplexní digitální strategii.

Decor by Glassor: Ozdoby jdou prodávat i v létě

U české výroby ještě chvíli zůstaneme. Dalším klientem, který s námi nově spolupracuje je Decor by Glassor. Český výrobce vánočních ozdob a dekorací. 

Decor se dlouhodobě spoléhal na období svátků – primárně v druhé polovině listopadu a během prosince. Naším úkolem bylo oslovit nové potenciální zákazníky skrze výkonnostní marketing, práce se zbožovými srovnávači, ale také cílení na B2B partnery. 

Současně bylo cílem prodávat i v období, které není pro Vánoce význačné. Již ke konci léta se povedlo znásobit obrat – během prvních 2 měsíců spolupráce. 

Fanshop nemusí být jen kamenná prodejna

Nově připravujeme marketingové strategie a výkonnostní marketing pro fanshop fotbalového týmu FC Slovan Liberec. I v tomto případě jsme tvořili online strategii zcela od začátku. 

Fanshop dlouhodobě prodával pouze v kamenné prodejně na stadionu. Až od letošního roku nabízejí své produkty i v rámci e-shopu, takže skvěle zapadl do našeho portfolia e-shopů.

V oblasti sportu už jsme jako doma

Nejprve jsme zmínili fanshop, protože skvěle doplnil segment klientů, se kterými nově pracujeme na výkonnostním marketingu. Pravdou ale je, že Inago od začátku roku intenzivně pracuje na vzniku nového komunikačního stylu FC Slovan Liberec.

V rámci naší nové spolupráce jsme vytvořili koncept online i offline brandingu značky tak, aby se mohla moderně prezentovat na všech kanálech a platformách. Cílem bylo přinést dynamický komunikační systém, který bude fanoušky bavit a přinese aktuální novinky a informace v ucelené vizuální podobě. Více si můžete přečíst v naší case study na téma branding.

Fotbalem to nekončí – na trávníku ale zůstaneme

Během léta jsme také připravili kampaň pro Českou golfovou federaci Hraj Golf Změň život, která má za cíl dostat povědomí o golfu mezi širší veřejnost a přilákat nové hráče na hřiště.

Golf nemusí být nutně drahý sport a může ho hrát každý. To byla zkráceně hlavní myšlenka kampaně. Hlavní tváří byla Andrea Bezděková a skrze sérii videí jsme komunikovali, jak může začátečník postupovat a co je třeba k tomu, aby se stal aktivním golfistou.

Pustili jsme se do B2B marketingu

B2B marketing nás baví a jsme rádi, že se do něj pouští stále více firem, které si uvědomují jeho potenciál v budování značky. Skvělým příkladem může být Europe Automotive Holding, který je velkým hráčem na evropském trhu v rámci přepravy těžkých strojů a techniky.

Dalším skvělým příkladem je prodejce prémiových vozů značky Mercedes-Benz Hoffmann & Žižák. Ačkoli cílí primárně na B2C, bylo by chybou opomíjet firemní flotily a vyšší management v rámci korporací – tedy B2B sektor. Jak se tvoří brand pro prodejce Mercedes-Benz se můžete dočíst v představení nové spolupráce.

Hotely jsou segment, který je nám více než blízký

Portfolio hotelových klientů rostlo i v tomto roce. Od roku 2019 máme v portfoliu síť hotelů Pytloun Hotels, která čítá 8 ubytovacích zařízení v Severních Čechách a v Praze. Můžeme si dovolit říci, že dnes jsou hotely a ubytovací zařízení naší specialitou.

Během letošního roku se nám podařilo získat další významnou akvizici. Pětihvězdičkový lázeňský hotel Olympic Palace v Karlových Varech

Důležité je zmínit, že nikdy nespolupracujeme s klienty, kteří by pro sebe byli přímou konkurencí. Cílová skupina i demografie se u našich hotelových klientů tak vždy liší.

A jak se tvoří marketingová komunikace pro lázeňský hotel? Dozvíte se v tomto článku.

Byli jsme u vzniku nových projektů

Kromě zajetých projektů se rádi věnujeme i těm začínajícím. 

Podíleli jsme se na rozjezdu zážitkového portálu Vary Konečně Jinak, kde jsme během jednoho měsíce spustili platformu, definovali produkt a zákazníka a připravili marketingové strategie. Více o projektu se dozvíte zde.

Podíleli jsme se také na neziskovém projektu #kulturaprezije. Série online koncertů za podpory města Liberec a Libereckého kraje přitáhla během listopadu a prosince k obrazovkám více než 1.000.000 diváků. 

Kam budeme směřovat v roce 2021

S poptávkou po našich službách roste i náš tým. Rok 2021 bude ve znamení rozšiřování našeho týmu a inovace v rámci pracovních procesů.

To zahrnuje pečlivý výběr stabilních partnerů, se kterými si budeme rozumět nejen lidsky, ale sdílet i stejné hodnoty. Kterým budeme věnovat maximální pozornost a servis v rámci spolupráce. Naší cestou je preferovat kvalitu před kvantitou.

Interně se chceme vydat cestou specializovaných týmů, které budou sestaveny na míru skupině projektů. To by mělo zajistit vyšší efektivitu práce a organizovanost. Soustředit se chceme na datovou analytiku – nejen v oblasti výkonnostního marketingu, ale i na sociálních sítích. 

Se zvýšenou efektivitou práce jde ruku v ruce i rozvoj kreativního týmu, který bude mít za cíl sledovat současné trendy a aplikovat neotřelá řešení klientům na míru.

V následujícím roce plánuje Inago dále budovat jako specialistu na výkon a obsah. Věříme, že je důležité poskytovat pouze ty služby, ve kterých jsme opravdu skvělí, které milujeme a které chceme dále rozvíjet.

Ačkoli dokážeme díky týmu specialistů tvořit komplexní marketingové kampaně, nechceme být tzv. full service agenturou za každou cenu. Věříme, že je lepší klientům nabídnout specializované spektrum služeb, které umíme na 100 % vytěžit a v ostatních případech využít naše ověřené partnery.

S tím souvisí rozvoj spolupráce s našimi partnery Takeup (grafika a branding) a Inspirum Technologies (vývoj e-shopu na míru a platební metody), které doplní naše portfolio služeb a vám poskytnou maximální možnou expertízu, aniž byste museli hledat různé partnery pro jednotlivé potřeby.

Stejně tak bychom chtěli posílit povědomí o značce nejen v našem regionu, ale také v rámci celé republiky. Vybudovat jasně identifikovatelnou image společnosti, která vybočuje z klasických regionálních agentur a přináší moderní pohled nejen na digitální marketing, ale také sama na sebe. 

Ne
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Prosím, vyplňte toto pole.

Sdílet článek

Stojí za přečtení

Menu